22 Ocak 2022 Cumartesi
Anasayfa Estetik ve Güzellik Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme protezi ile meme büyütme nedir ?

Meme büyütme, yeterli büyüklüğü olmayan memelere silikon protezlerle arzu edilen şekil ve büyüklüğün verilmesi amacıyla yapılan bir estetik ameliyattır. Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınların göğüs siluetlerini düzeltmeye yarar. Dünyada en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatlar arasındadır.

 

Meme protezleri hangi yolla konur ?

Meme protezleri meme ucundan, koltuk altından ya da meme altından olmak üzere 3 farklı yoldan yerleştirilebilmektedir. Protezler meme dokusunun hemen arkasına ya da meme dokusunun arkasındaki kasın altına yerleştirilebilmektedir.

 

Meme protezleri yuvarlak veya anatomik şekilli (damla protez) olmak üzere 2 ayrı tiptedirler. Ayrıca bu 2 tip protezin yüzeyleri de hafif pürüzlü ya da düz olabilir. Estetik cerrahın hangi tip protezi seçeceği kendi alışkanlıklarına bağlı olabildiği gibi protez koydurmayı arzulayan kadının boyu, kilosu, omuz genişliği, meme yapısı, göğüslerin üzerindeki deri ve deri altı dokusunun yapısı gibi bir çok parametre rol oynamaktadır.

Meme protezlerinin hem dışı hem de içi silikondan oluşur. İçlerinde, markalara göre farklılık gösteren kıvamlarda silikon jel bulunur. Dış kılıfları da yine silikondandır. Dış kılıfı silikondan olup içi serum fizyolojik dolu olan meme protezleri de mevcuttur ancak kıvam olarak meme dokusuna benzemedikleri için ender olarak kullanılırlar.>>
3
2
1
<<
Reklamlar