22 Ocak 2022 Cumartesi
Anasayfa Estetik ve Güzellik Mezolift

Mezolift

Mezolift, mezoterapinin özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesinin rejenerasyonu ve yeniden canlandırılması (revitalizasyonu) amacıyla uygulanan şeklidir. Diriliğini kaybetmiş kol ve bacak içlerine ve el sırtına da uygulanabilir. Cerrahi bir yöntem değildir. Diğer invazif olmayan gençleştirme yöntemleriyle kombine olarak uygulanabilir.

 

İçinde hyalüronik asit, çeşitli vitaminler, mineraller, oligoelementler, aminoasitler ve koenzimler olan bir karışım, derinin orta tabakası olan dermis'e, çok ince iğnelerle ve birbirine çok yakın olarak uygulanır. Mezolift'in özelliği, cildin ihtiyaçlarına bağlı olmak üzere içeriğinin değiştirilmesi ve dolayısıyla karışımın kişiye özel olarak hazırlanması gerekliliğidir.

 

Mezolift yüz germe ameliyatının yerini tutmaz. Amaç, yorgun, yıpranmış, güneş hasarı oluşmuş, yaşlanma belirtileri göstermeye başlamış ciltlerin canlandırılması, derin tabakalarının nemlendirilmesi, sıkılaştırılması ve dolayısıyla gençleştirilmesidir.

 

Mezolift, optimal etkisini gösterebilmesi için ortalama 5 seans uygulanmalıdır. Seanslar birbirinden ortalama 15 gün – 3 hafta aralıklarla uygulanır. Seanslar ilerledikçe cilt gitgide canlılığını ve diriliğini kazanır. Daha sonra yılda 1 – 3 kez takviye seansları yapılması, etkinin devamı açısından önemlidir.

 

Uygulama her seferinde 20 – 30 dakika sürer, herhangi bir anestezi ve ön hazırlık gerektirmez, ancak uygulama alanlarında iğnelere bağlı küçük morluklar oluşmaması için uygulamadan 1 hafta -10 gün öncesinden itibaren Aspirin ya da kan sulandırıcı başka bir ilaç alınmamalıdır.

 

Uygulama sonrası 1 – 2 günde kaybolacak hafif kızarıklıklar olabilir. Uygulamadan sonra 2 gün boyunca çok sıcak duş alınmaması ve çok sıcak hava üfleyen saç kurutma makinesi kullanılmaması, enjekte edilen karışımın ciltte dağılana kadar bileşiğinin bozulmaması açısından önerilir.

 

Hamilelik, emzirme, aktif akne, ekzema, uçuk (Herpes) ya da ciltte enfeksiyon varlığında mezoterapi uygulanmaz ve geçmesi beklenir.

 

05/10/2016

 

Op.Dr. Cem ZEYBEK

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

 

 

Bu yazının ve görsellerinin tüm yayın hakları KolayDoktor.com'a aittir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz. İzinsiz başka yerde yayınlanamaz. Kopyalanması halinde yasal işlem uygulanacaktır.

 

 

Kaynaklar:

 

Atlas of Mesotherapy in Skin Rejuvenation

Antonella Tosti,MD ; Maria Pia De Padova,MD

informa healthcare, 2007

 

Polycomponent mesotherapy formulations for the treatment of skin aging and improvement of skin quality

Sergey Prikhnenko

Clin Cosmet Investig Dermatol. 2015 ; 8 : 151 - 157

 

Association Française de Médecine morpho-Esthétique et anti-âge

www.afme.org

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pinterest Google+ Paylaş Twitter Facebook Yazdır


>>
1
<<
Reklamlar